Jak przygotować pyszną kawę w domowych warunkach?

Kawa jak z włoskiej kawiarni to marzenie każdego wielbiciela małej czarnej, który choć raz miał możliwość spróbowania napoju wypijanego przy barze, w gwarnej atmosferze rozmów. I chociaż nie jesteśmy w stanie odtworzyć takiej właśnie scenerii w domowych warunkach, to z powodzeniem możemy przygotować w domu pyszną kawę przy pomocy kawiarki Bialetti. 

Alternatywa dla ekspresu

Kawiarka Bialetti okazuje się doskonałą alternatywą dla ekspresu do kawy, z którego obecnie korzysta wiele osób. Nowoczesne modele są niezwykle intuicyjne i przygotują dla nas napój w kilka sekund, jednak nie da się ukryć, że kawa z takich ekspresów nie smakuje jak prawdziwa, włoska. Żeby uzyskać podobny smak, musielibyśmy dysponować wysokiej jakości modelem, który samodzielnie mieli ziarna, a następnie w odpowiednich warunkach zamienia je w napój. Ekspresy kapsułkowe nie są w stanie pomóc nam uzyskać podobnych efektów, lecz mogą to zrobić kawiarki Bialetti. Wystarczy w młynku elektrycznym zmielić ziarna, a następnie postępować według instrukcji producenta, aby uzyskać pożądane rezultaty. Oczywiście, nie bez znaczenia jest dobór odpowiedniej kawy, która będzie miała niesamowity smak i aromat. Kawiarki Bialetti będą bardzo dobrą alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie chcą kupować ekspresów do kawy – czy to ze względu na finanse, czy brak miejsca w kuchni do przetrzymywania kolejnego sprzętu.

Łatwość przygotowywania kawy

Na zakup ekspresu do kawy decydujemy się przede wszystkim dla wygody – wystarczy jedno kliknięcie i kawa gotowa. Niemniej jednak obsługa kawiarki Bialetti również nie wymaga posiadania dużych umiejętności ani sporych nakładów czasowych. Wręcz przeciwnie – podczas gdy w kawiarce Bialetti przygotowuje się napój, my możemy wykonywać inne czynności. Ponadto, kawiarki Bialetti są bardzo proste w utrzymaniu – można je myć pod bieżącą wodą, z zastosowaniem lekkich środków myjących. Nie trzeba specjalnych tabletek do czyszczenia ani innych akcesoriów, których zakup generuje kolejne koszty. Warto mieć na uwadze, że kawa przygotowana w kawiarce Bialetti może stanowić pełnowartościowy napój, lecz równie dobrze może stać się podstawą do przygotowania latte, cappuccino czy innych napojów kawowych. Wszystko zależy od tego, na co w danym momencie mamy ochotę. Jeśli zdecydujemy się na zakup dobrej, pełnowartościowej kawy, to z kawiarką Bialetti z całą pewnością uda nam się utrzymać jej niesamowity smak oraz aromat. To sprawia, że codziennie możemy delektować się smakiem pysznej kawy. Kawiarkę, a także różne rodzaje kawy zakupić można na przykład w sklepie internetowym.