Kupujemy baterię prysznicową

Różnego rodzaju zestawy prysznicowe to stały element wyposażenia przeciętnej łazienki. Takie rozwiązanie nie tylko cechuje się oszczędnością miejsca, lecz również pozwala zaoszczędzić czas na myciu czy też pieniądze na ilości zużywanej wody. Niestety pomimo tak dużej popularności nadal wiele osób ma poważny problem z tym, jak się powinno wybierać baterie prysznicowe. Nie jest to specjalnie trudna sprawa i do poprawnego zakupienia odpowiedniego modelu wystarczająca będzie znajomość podstawowych zagadnień.

Sposób montażu

Od czego powinno się zacząć proces wybierania baterii prysznicowych? Zdecydowanie najlepiej na samym początku zwrócić uwagę na to, jaki będzie ich sposób montażu. W tym wypadku ma się do czynienia z dwoma rozwiązaniami, czyli modelem naściennym i podtynkowym. Model naścienny to takie rozwiązanie, które montuje się bezpośrednio do doprowadzonych rur. Sprawia to, że po pierwsze nie jest to rozwiązanie zbyt estetyczne. Ogromną korzyścią płynącą z takiego modelu baterii jest oczywiście niska cena zakupu, a także bardzo prosty montaż.

Drugim rozwiązaniem są baterie prysznicowe podtynkowe. W tym wypadku cała instalacja umieszczona jest w ścianie, a widoczną częścią jest tylko maskownica i dźwignia. Ten model wymaga rzecz jasna znacznie większych prac podczas montażu, jest droższy, a także o wiele bardziej skomplikowany w serwisowaniu. Nie da się jednak nie zauważyć tego, że jest to również bateria zwyczajnie ładniejsza, która świetnie sprawdzi się w nowocześnie urządzonej łazience.

Wybieramy głowicę baterii

Kolejną bardzo ważną sprawą, której koniecznie trzeba się bliżej przyjrzeć podczas kupowania baterii prysznicowej, jest to, jaka będzie jej głowica. Czym się ona powinna cechować? Głowica to ten element, który odpowiada za regulację wody oraz mieszanie ciepłej i zimnej. Podczas wybierania takiego elementu przede wszystkim trzeba się przyjrzeć temu, w jakiej będzie on wykonany technologii. Zupełnie niepolecane są modele suwakowe, które uważane są za dość przestarzałe. Polecić można natomiast model ceramiczny, który umożliwia naprawdę precyzyjne ustawianie siły oraz temperatury wody. Liczyć się jednak trzeba z tym, że z czasem taki model może sprawiać problemy wynikające z kiepskiej jakości wody.

Czemu jeszcze warto się przyjrzeć?

Oczywiście sama głowica i to, czym się będzie charakteryzował, to jeszcze nie wszystko, czemu trzeba się koniecznie przyjrzeć podczas wybierania baterii prysznicowej. Na jakie jeszcze sprawy warto zwrócić uwagę, aby mieć możliwie jak najlepszy model? Bardzo ważną sprawą jest to, z jakiego materiału będzie wykonany korpus danego modelu.

Na ogół na rynku znaleźć można modele z mosiądzu, lecz zdarzają się także baterie wykonane z o wiele bardziej kosztowych materiałów, w tym nawet ze złota. Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie powinno się zapominać, jest waga kupowanej baterii. W tym wypadku wiele osób popełnia dość poważny błąd, szukając modeli możliwie najlżejszych. Z jakiego powodu jest to nieprawidłowe działanie? Lekki model charakteryzuje się o wiele cieńszymi ściankami, które podatne są na uszkodzenia, lecz również na negatywny oddziaływanie wody o różnej temperaturze. Sprawia to, że modele lekkie na ogół o wiele szybciej się uszkadzają.

Paradoksalnie więc najlepiej szukać modeli zdecydowanie najcięższych. Nie da się ukryć, że bardzo ważną cechą baterii prysznicowej jest to, jaka będzie jej wydajność przepływu wody. Często szukając informacji na ten temat, napotyka się na trudności, ponieważ zdarza się, że producenci ich nie udostępniają. Warto w takim wypadku wiedzieć, że modele podtynkowe cechują się zawsze znacznie wyższą wydajnością niż natynkowe.

Ciekawa oferta baterii prysznicowych w atrakcyjnej cenie jest dostępna na tej stronie: https://primado.pl/baterie-prysznicowe