Suszarki do włosów – Barberstore

To, że włosy nie lubią zbyt wysokiej temperatury, wie niemal każda kobieta. Niestety, kiedy już dojdzie do ich przegrzania, stają się matowe. Ponadto może dojść do sytuacji, że zaczną się łamać i, co najgorsze, wypadać. Można by odnieść wrażenie, że suszarka do włosów to istny wróg dla nich. Jednakże stanowi ona podstawowy sprzęt w salonach fryzjerskich i dobrej jakości suszarka świetnie posłuży do szybkiego suszenia oraz układania fantazyjnych fryzur.

Sprzęt fryzjerski

Praca fryzjera jest bardzo wyczerpująca. Szczególnie cierpią dłonie, nogi i kręgosłup. To wszystko powoduje, że sprzęt, jakiego używają pracownicy salonu fryzjerskiego, powinien być lekki i mieć taką moc, aby nie trzeba było go używać zbyt długo. Jaka więc powinna być moc suszarki do włosów, aby można było pracować nią sprawnie i w dość krótkim czasie? Najlepszym wyborem będzie sprzęt do suszenia włosów o mocy 1800-2000 W. Profesjonalne suszarki do włosów powinny być zarówno bardzo wydajne, jak i ogromnie wytrzymałe na częstą eksploatację.

Suszarka do włosów z funkcją jonizacji

Aby można było mówić o tym, że suszarka do włosów jest profesjonalna i funkcjonalna, musi mieć funkcję jonizacji. Dlaczego jest ona tak bardzo potrzebna w pracy fryzjera? Cóż, ułożenie odpowiedniej fryzury w otoczeniu dodatnio naładowanych ładunków elektrycznych, jest nie lada wyzwaniem. Wręcz nie jest to możliwe. Kiedy włosy elektryzują się podczas suszenia, nie układają się dobrze. Unoszące się ciągle włosy są prawdziwą zmorą fryzjerów.

Oczywiście moc suszarki jest kluczowym elementem podczas pracy fryzjera, ale aby praca ta nie była obciążeniem dla rąk pracownika salonu, suszarka musi mieć odpowiedni kształt, wagę oraz wielkość. Nietrudno sobie wyobrazić zbyt ciężki sprzęt, który trzeba trzymać w rękach kilka godzin.

Suszarka z funkcją jonizacji – Barberstore

Barberstore oferuje suszarki z funkcją jonizacji, bez której ułożenie fryzury jest nie lada wyczynem. W sumie to ułożenie jej jest mało prawdopodobne, ze względu na elektryzowanie się włosów. Dzieje się tak za sprawą dodatnio naładowanych ładunków elektrycznych, które powstają podczas suszenia włosów.

Jonizator jest generatorem ładunków ujemnych, które neutralizują ładunki dodatnie podczas suszenia. Sprzęt fryzjerski, posiadający funkcje jonizacji, idealnie radzi sobie z puszeniem się włosów oraz zapobiega ich przesuszaniu oraz matowieniu. Dzięki suszarce do włosów z jonizacją, zdecydowanie łatwiej ułożą się włosy, a klient może oczekiwać także zdrowszego suszenia.