Półki na ścianę inspiracje i ciekawe rozwiązania

Składowanie książek, przedmiotów codziennego użytku oraz wszystkiego tego co chce się wyeksponować, możliwe jest dzięki półkom. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań z półkami, czyli regały czy gablotki. Jednakże największą oszczędność miejsca przyniesie zamontowanie półki na ścianę. Jak więc wybrać półkę, która spełni wszelkie oczekiwania?

Jakie półki na ścianę wybrać?

Klasycznym rozwiązaniem są półki, które przyczepia się do ścian. Umożliwiają one wyeksponowanie przedmiotów, które lubimy. Najczęściej wybierane są małe półki, na których można trzymać lekkie przedmiotów, planując trzymanie na półkach zdjęć lub obrazów trzeba wybrać model, który ma odpowiednie zagłębienie, które zapobiega zsuwaniu się tych przedmiotów. Do eleganckich wnętrz pasują przede wszystkim klasyczne drewniane półki, które są często dostępne w zestawach. Jest o zdecydowanie jedno z najmodniejszych rozwiązań, półki mają kształty prostopadłościanów, a nawet plastra miodu. Tego typu półki dostać można w wielu sklepach meblarskich, z uwagi na fakt, że są one bardzo popularne, można dostać je w niskich cenach.

Ciekawe półki na ścianę

Niektóre półki można uznać za prawdziwe dzieła sztuki, jednakże ceny mogą być dla niektórych zbyt wysokie. Warto pamiętać o tym, że niektóre projekty, które oryginalnie kosztują tysiące złotych, mają też swoje tańsze odpowiedniki. Są one mniej trwałe, wykonane z tańszych materiałów, ale znakomicie spełniają swoje główne zadanie, czyli są cudowną ozdobą, której użyć można w każdym rodzaju pomieszczeń.
Wiele osób decyduje się na półki narożne, które postawić można w kącie kuchni, pozwalają one na wyeksponowanie przypraw czy też doniczek z ziołami. Warto pamiętać o tym, aby półka do kuchni była wykonana z odpowiedniego materiału, który jest odporny na zawilgocenie, o które nie jest trudno w przypadku pomieszczenia, w którym się gotuje. Półki produkowane są z wielu rodzajów materiałów, dzięki temu każdy może wybrać czy chce mieć produkt wykonany z drewna, metalu czy też tworzywa sztucznego. Te wykonane z naturalnych materiałów będą droższe niż te wykonane z materiałów syntetycznych. Należy pamiętać o tym, aby dopasować półkę do charakteru wnętrza po to, aby była spójna z innymi meblami i elementami wystroju wnętrza.

Półki na ścianę inspiracje

Należy mieć na uwadze fakt, że półki można również zrobić samemu, jeśli oczywiście posiada się odpowiednie zaplecze oraz narzędzia. Jako surowiec mogą posłużyć deski drewniane, które należy odpowiednio pociąć, a następnie zbić je ze sobą za pomocą gwoździ lub też skręcić za pomocą śrub. Wykonując półki samodzielnie, ma się szanse stworzyć rozwiązanie niepowtarzalne, które ciężko będzie znaleźć u kogoś innego. Warto mieć na uwadze to, że samodzielna praca wymaga odpowiednich umiejętności i wiedzy, należy również zadbać o to, aby wszystko przebiegło bezpiecznie. Jeśli nie chce się przysłowiowo brudzić rąk, można oczywiście skorzystać z oferty sklepów stacjonarnych lub internetowych, które sprzedają półki w różnych cenach, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt dla siebie.