Grzywka na boki, czyli cięcie sprzed kilku dekad w nowej odsłonie

Coco Chanel mawiała, że metamorfoza fryzury u kobiety zwiastuje także zmiany w jej życiu. Faktycznie, panie często decydują się na wizytę u stylisty w kluczowych momentach swojej egzystencji. Wszakże odświeżenie wizerunku, a nawet całkowita zmiana imagu wpływają nie tylko na kondycję włosów, ale i na samopoczucie ich właścicielki. Nowy kolor, czy odważne cięcie potrafią poprawić humor, a nawet znacznie dodać pewności siebie, zwłaszcza jeśli fryzura wpisuje się w obowiązującą aktualnie modę.

Najnowsze trendy we fryzjerstwie, czyli trwała i grzywka na boki

Stylizacja włosów, podobnie jak każda inna dziedzina, ulega sezonowym zmianom. Fryzury modne na początku roku jeszcze przed kolejnym Sylwestrem odchodzą do lamusa, ustępując miejsca kolejnym stylizacjom. Panie najpierw maniakalnie zapuszczają włosy, by potem je skracać i mimo, że dotąd odkładały pieniądze na prostowanie keratynowe i przedłużanie, to w tym sezonie robią trwałą ondulację i ścinają grzywki na boki. Trendy we fryzjerstwie łączą się oczywiście nieodzownie z tym, jakiego rodzaju odzież obecnie nosimy. Dzisiejsza moda na włosy rodem z lat 80-tych i 90-tych związana jest z wielkim powrotem stylizacji sprzed kilku dekad. Dyskotekowy look, jeszcze kilka sezonów wstecz uważany za pstrokaty i kiczowaty, obecnie przeżywa istny renesans. Na nowo zakochaliśmy się w krótkich topach, sneakersach i kapeluszach typu bucket. Młode dziewczyny, spacerujące po ulicach prezentują się, jakby właśnie zeszły z planu Beverly Hills 90-210, a ich burza loków i niesforne grzywki na boki idealnie pasują do przetartego dżinsu, szeleszczącego ortalionu i skarpetek za kostki.

Soft shag, wolf cut, curtain bangs, czyli najmodniejsze grzywki 2021

Po latach, kiedy na głowach kobiet z całego świata królowały długie, proste fryzury i nawet pojedynczy kosmyk nie opadał paniom na czoło, do łask powróciły krótsze pasemka na przodzie. Grzywka, choć przez wiele osób uważana za trudną w codziennej stylizacji, na nowo zaczęła masowo wychodzić spod nożyczek najlepszych stylistów i szturmem zdobywać serca klientek. Nic dziwnego, wszakże skrócenie dosłownie kilku pasemek może całkiem odmienić fryzurę i nadać jej świeżości, zarówno, gdy włosy są rozpuszczone, jak i upięte. Jeśli natomiast chodzi o trudność stylizacji, dzisiejsze najmodniejsze fryzury, takie jak soft shag, wolf cut, czy curtain bangs mają na tyle rockowy charakter, że im bardziej niesforne są pasma, tym lepiej dla imagu. Grzywka na boki to praktycznie fryzura „samoobsługowa”, zatem decydując się na nią, nie ma potrzeby spania w wałkach i nie wymaga ona prezycji w posługiwaniu się suszarką i okrągłą szczotką. Wręcz przeciwnie, najlepiej prezentuje się lekko potargana.

Grzywka na boki – komu pasuje?

To, że dana fryzura jest obecnie bardzo modna i noszą ją wszystkie celebrytki, nie oznacza jeszcze, że my również będziemy się w niej prezentować, niczym na okładce magazynu modowego. Niestety, nie ma takiego cięcia i koloru, które pasowałyby do każdego typu urody. Dobierając fryzurę należy mieć na uwadze aspekty takie, jak owal twarzy, kolor cery, czy oprawa oczu. Pragnąc metamorfozy dobrze jest zatem udać się do stylisty, który profesjonalnie doradzi w doborze nowego cięcia. Grzywka na boki, która jest obecnie najgorętszym trendem we fryzjerstwie, z pewnością sprawdzi się u pań, które są posiadaczkami wyższego czoła. Ponadto niesforne, krótsze, pocieniowane kosmyki z obu stron twarzy, znacznie ją wysmuklają i uwydatniają kości policzkowe, co jest świetną opcją dla kobiet o okrągłych rysach. Sprawiająca wrażenie poszarpanej, zwiewna grzywka na boki pasuje zarówno do stylizacji z długimi włosami, jak i do cięć typu long bob i najlepiej prezentuje się w połączeniu z trójwymiarową koloryzacją, dającą naturalny efekt „muśnięcia słońcem”.

Tak prozaiczna rzecz, jak metamorfoza fryzury, może stać się bodźcem do dalszych zmian w życiu. Warto zatem, choć raz na jakiś czas oddać się w ręce profesjonalnego stylisty i zaszaleć, najpierw na fotelu, a potem w podejmowaniu dalszych decyzji.