Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy?

Każda kobieta, której zależy na zdrowych, lśniących i mocnych włosach, powinna poświęcić dużo uwagi skórze głowy. Tak naprawdę miejsce, z którego wyrastają włosy, ma podstawowe znaczenie dla ich kondycji. Domowy peeling do skóry głowy to jeden z zabiegów, które mają za zadanie pobudzenie cebulek włosów. W połączeniu z masażem może przynieść zauważalne efekty.

Jak zrobić cukrowy peeling głowy?

Domowy peeling do skóry głowy bez żadnego problemu można przygotować w domowym zaciszu. Cukrowy peeling doskonale sprawdza się, jeśli chodzi o odżywienie cebulek włosów. Do jego przygotowania przyda się cukier trzcinowy, delikatny szampon, sok z aloesu, a także olejek eteryczny. Ten ostatni sprawi, że skóra głowy po masażu będzie obłędnie pachnieć. Drobny cukier trzcinowy łatwo rozpuszcza się na włosach, nie pozostawiając na nich osadu. Niektórzy zastępują go solą morską bądź też kawą. Aby peeling wykazywał odpowiednie działanie, koniecznie trzeba dodać do niego nieco szamponu bądź też odżywki. Ważne, by były to produkty całkowicie naturalne. Można ten składnik ominąć, jednak zdecydowanie ułatwia on rozczesanie włosów po zakończonym masażu peelingiem.

Z kolei sok z aloesu gwarantuje doskonałe nawilżenie. Łagodzi on różnego rodzaju podrażnienia z uwagi na zawartość substancji kojących. Dodatkowo fantastycznie działa na zniszczone i łamliwe włosy. Osoby, które nie posiadają aloesu, mogą zastąpić go miodem.

W jaki sposób wykonać domowy peeling do skóry głowy?

Wszystkie składniki peelingu należy energicznie wymieszać, tworząc jednorodną mieszankę. Tę należy stopniowo nakładać na zwilżone ciepłą wodą włosy. Następnie przez około 5 minut trzeba delikatnie masować włosy i skórę głowy. Po zakończonym zabiegu warto pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie umyć głowę przy pomocy ulubionego szamponu. Dobrze także nałożyć na włosy odżywkę bądź też maskę regenerującą. Wszystko dlatego, że pobudzona skóra i włosy jeszcze lepiej przyjmą zawarte w nich składniki odżywcze.

Peeling skóry głowy z wykorzystaniem soli

Wiele osób zamiast peelingu cukrowego stosuje solny. Do jego wykonania tak naprawdę potrzeba tylko dwóch składników. Pierwszym z nich jest delikatny i naturalny szampon, drugim – oczywiście sól. Kupując sól warto wybrać tę o drobnych ziarnach, ponieważ jest ona delikatna. Gruboziarnista może poranić delikatną skórę głowy. Peeling z wykorzystaniem soli poleca się do skóry głowy, która ma tendencje do nadmiernego wydzielania sebum. Trzeba pamiętać o tym, że peeling solny jest stosunkowo mocny, dlatego nie powinno się go wykonywać na podrażnionej skórze głowy.

Peeling z kawy

Kawa jest składnikiem powszechnie wykorzystywanym przy pielęgnacji skóry – nie inaczej jest, jeśli chodzi o skórę głowy. Wystarczy do delikatnego szamponu dodać 3 łyżki fusów z kawy, by znacznie pobudzić wzrost włosów, stymulować ich cebulki, a także zmniejszyć wypadanie. Peeling kawowy nie tylko pomaga utrzymać skórę głowy w zdrowiu, ale także wpływa na kondycję włosów.