Dlaczego wódka jest tak popularna?

Jednym z najczęstszych i najbardziej wszechstronnych składników, z których powstają tysiące różnych koktajli i napojów destylowanych, jest wódka. Wódka to trunek destylowany z kukurydzy, żyta, pszenicy lub ziemniaków. Powstaje przez destylację tych składników, aby uzyskać klarowny płyn o zawartości alkoholu 40%. Wódka istnieje od wieków i jest jednym z najpopularniejszych napojów alkoholowych na świecie.

Jest wiele powodów, dla których ludzie piją wódkę. Niektórzy piją go ze względu na jego czysty smak, a niektórzy piją go, ponieważ cieszą się jego zdolnością do mieszania się z innymi smakami. Niektórzy nawet piją wódkę, aby upić się szybciej niż pozwoliłyby na to inne rodzaje alkoholi.

Jakie są rodzaje wódki?

Istnieją cztery główne kategorie wódki: ziemniaczana, żytnia, pszenna i kukurydziana. Rodzaj wódki będzie zależał od rodzaju ziarna użytego do fermentacji.

Najpopularniejszy rodzaj wódki wytwarzany jest z ziemniaków – zwykle jest destylowany co najmniej czterokrotnie w celu usunięcia zanieczyszczeń i uzyskania czystszego smaku.

Jak pić wódkę?

W tej części dowiesz się, jak prawidłowo pić wódkę. Przede wszystkim warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje wódek. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj wódki kupić, najlepiej kupić taką o mniejszej zawartości alkoholu, aby organizm był łatwiejszy do jej przetworzenia. Po drugie, pijąc wódkę pamiętaj, aby jej nie popijać, ponieważ spowoduje to szybkie drętwienie kubków smakowych i nie będziesz mógł już posmakować jej smaku

Popularne drinki z wódką

Istnieje wiele napojów, które można zrobić z wódką. Najpopularniejsze z nich to:

1. Wódka Żurawinowa

Wódka Żurawinowa to koktajl sezonowy. To napój podawany zimą i jesienią. Kluczowym składnikiem tego napoju jest sok żurawinowy. Sok ten nadaje mu czerwonawo-pomarańczowy kolor i cierpki, cierpki smak. Ten napój ma niższą zawartość alkoholu, więc jest idealny dla każdego, kto chce się upić bez poczucia pijaństwa lub kaca następnego dnia.

2. Wódka z tonikiem

Wódka z tonikiem to klasyczny napój wywodzący się z Rosji. Po raz pierwszy został zmieszany w XIX wieku przez angielskiego handlarza winem Johna Gage’a, który połączył go z wiórkami lodowymi, aromatyczną korą chininy, syropem cukrowym i wodą.

3. Śrubokręt

Napoje z wódki często podaje się śrubokrętem. Czym więc jest śrubokręt? Jest to napój zawierający wódkę, sok pomarańczowy, a czasem cukier. Te składniki miesza się ze sobą i wytrząsa z lodem w shakerze do koktajli przed przecedzeniem do szklanki Old-Fashioned.

4. Krwawa Mary

Bloody Mary to napój zrobiony z wódki, soku pomidorowego i niektórych przypraw. Napój został wynaleziony w latach dwudziestych w Harry’s New York Bar w Paryżu.

5. Moskiewski Muł

Moscow Mule to popularny napój z wódką, który istnieje od 1941 roku. Miedziany kubek jest tym, co nadaje temu napojowi swoją nazwę i został spopularyzowany w barach w latach 40-tych. Dziś moskiewskie muły serwowane są podczas happy hour i na przyjęciach, aby kusić gości orzeźwiającym, cierpkim smakiem, który obiecuje zaspokoić ich pragnienie.

Artykuł sponsorowany