Jakie korzyści przynosi malowanie elewacji w pasy?

Elewacja domu to niezmiernie ważny element jego koncepcji wizualnej. Powinna być wykonana w taki sposób, żeby cieszyła oko nie tylko właściciela, ale również otoczenia. W tym celu można zastosować kilka prostych zabiegów stylistycznych, które znacznie podniosą walor estetyczny fasady naszego domu. Może to być na przykład malowanie elewacji w pasy, co jest wyjątkowo oryginalnym posunięciem. Nie stało się jeszcze popularnym sposobem zdobienia budynków, wobec tego możemy liczyć, że w najbliższym czasie będziemy posiadali jedyny w swoim rodzaju dom w okolicy.

Sposób na urozmaicenie wyglądu

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na takie rozwiązanie jeśli chodzi o elewację domu, jest zwiększenie jego waloru wizualnego. Jednolita bryła nie sprawia tak dobrego wrażenia na oglądającym, nawet jeżeli mamy do czynienia z ciekawym i oryginalnym kolorem. Coraz większa liczba domów posiada ściany zewnętrzne pomalowane w ostre bądź pastelowe barwy, wobec tego trudno się wyróżnić. Chcąc więc odróżnić się od otoczenia, zdecydowanie warto wybrać malowanie elewacji w pasy. Nie musi być to wcale coś wyjątkowo pstrokatego czy wręcz kującego w oczy. Wystarczy podkreślić np. linię okien każdego piętra, stosując w ich linii fragment o innym kolorze. Możemy też zdecydować się chociażby na zastosowanie pasów pionowych, pomiędzy oknami wyższego i niższego poziomu. Pasy te zmogą być jednolite, ale dobry efekt powoduje też podzielenie ich na kilka węższych, przeciętych głównym, bazowym kolorem elewacji domu.

Łatwa rozpoznawalność domu

Każdy kto mieszkał na ulicy, której nazwę trudno zapamiętać, wie jak często trudno umówić się z osobą, która przyjeżdża do nas rzadko lub po raz pierwszy. Nierzadko też gdy ktoś trafi już na odpowiednią drogę, ma trudności ze znalezieniem właściwego budynku. Malowanie elewacji w pasy, które mocno odróżniają się od bazowego koloru, znacznie ułatwi lokalizację właściwego domu. Wystarczy tylko wskazać odwiedzającym jakiego konkretnie budynku powinni szukać pod kątem wyglądu. Nie da się ukryć, że dzięki tej metodzie już wielokrotnie uniknięto problemów z zaproszeniem gości pod właściwy adres, czy nakierowaniem kuriera dostarczającego nam przesyłkę. Opcja taka przyda się również wtedy, gdy dom jest ukryty w większej odległości od drogi i trzeba zawsze podawać jakiś element charakterystyczny, by ktokolwiek trafił do nas bez problemów. Posiadając elewację pomalowaną w charakterystyczny i łatwy do zauważenia sposób, nie będziemy mieli problemów tego typu.

Malowanie w pasy nie kosztuje dużo

Wiele osób może mieć mylne wrażenie, że skorzystanie z tego typu malowania elewacji to spore koszty. Jest to jednak absolutnie błędny przesąd, ponieważ usługę tego typu można zamówić za praktycznie identyczne pieniądze, jak malowanie na jednolity kolor całości. Wystarczy tylko sprawdzić ofertę firm które działają w naszej okolicy, by się o tym przekonać. W dużych miastach nie będziemy mieli najmniejszych problemów by znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo, a coraz większa ich liczba pojawia się także w małych miejscowościach i na wsiach. Powoduje to, że malowanie elewacji w pasy staje się coraz bardziej popularne i wielu z nas może łatwo skorzystać z tego typu usługi. Warto więc zastanowić się nad nią, zarówno jeśli jesteśmy dopiero na etapie budowy nowego domu, jak również gdy chcemy istniejący budynek ocieplić, bądź nadać nowego kolorytu staremu domowi. Oryginalność, cieszące oko barwy i łatwa rozpoznawalność to cechy, które powinny przekonać każdego.